Mobil

Yılın En Çok Satan Cihazı Samsung Galaxy A51!

2020 yılının daha başlarında olmamıza rağmen dünyada en çok satan Android işletim sistemli telefon Galaxy A51 oldu. Orta segmentte, orta düzey bir performans sunan akıllı telefon modeli Galaxy A51, kamera kabiliyetleriyle öne çıkıyor.

Strategy Analytics’in yayınladığı rapora göre, 2020 yılının başlarında dünya piyasasında en çok satan Android telefon Galaxy A51 olurken Galaxy S20+ liste içinde premium segmentte yer alan tek akıllı telefon oldu.

Samsung‘un yaptığı açıklamaya göre, Covid-19 salgını her sektörü etkilediği gibi akıllı telefon piyasasını da etkiliyor. Strategy Analytics tarafından yayınlanan son rapora göre Covid-19’a  rağmen akıllı telefon dağıtımları dünya genelinde 275 milyon adete ulaştı.

Genel dağıtımlar içerisinde Android telefonların piyasa payının yüzde 86 olduğunun kaydedildiği aynı rapora göre, Android akıllı telefon dağıtımlarında Samsung Galaxy A51 tek başına sadece 6,8 milyon adet satış rakamı ile dünyada birinci sırada yer aldı. Ayrıca yayınlanan dünya sıralaması listesinde Samsung Galaxy A10s ve Galaxy A20s cihazları da ilk 6 içerisinde yer alırken Galaxy S20+ aynı listede premium segmentte yer alan tek akıllı telefon oldu.

Performans ve Kamera Kabiliyetiyle Öne Çıkmayı Başarıyor

Üst kısımda yer alan bilgilere göre, raporda 2020 yılının başlarında dünya çapında Android akıllı telefonlar arasında en çok satan ürün Samsung Galaxy A51 olarak gösteriliyor. Orta segmentte amiral gemisi performansı sunan akıllı telefon modeli Galaxy A51, rakiplerini geride bırakmış bulunuyor. Performans ve kamera kabiliyetiyle öne çıkan Samsung Galaxy A51, akıllı telefon piyasasında en fazla satış oranına erişerek kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ürün oldu.

Kullanıcıların Büyük İlgisini Çekiyor

Açıklamaya göre, dünya genelinde en çok tercih edilen ürünlerin öne çıktığı raporda, telefon piyasasında en çok satan Samsung Galaxy A51‘in yanı sıra dünya sıralaması listesinde premium segmentte yer alan tek akıllı telefon olma başarısını gösteren ürün ise Samsung Galaxy S20+ oldu. Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonu gösterdiği performans ile tüketicilerin beğenisini toplamış durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı