Popüler

Yeni Nesil Apple AirPods İncelemesi

Teknolojinin gelişmesiyle insanlar kablosuz devire geçiş yapmaya başlarken piyasada da artık bluetooth kulaklıklar yaygınlaştı.

Yeni dönemde teknolojide yapılan çalışmalar artmaya devam ediyor. İnsanlar arasında da iyice yaygınlaşan kablosuz cihaz kullanımı da artmaya başladı. Bluetooth teknolojisi sayesinde kulaklık ve saat başta olmak üzere birçok cihazı artık kablosuz kullanabiliyoruz. Özellikle de kablosuz kulaklık kullanımının yaygınlaştığı son dönemlerde kullanıcılar açısından büyük bir rahatlık yaratmaktadır. Kablo karmaşasından kurtulan insanlar, daha küçük ve portatif yapısı ile de kablosuz kulaklıkları daha fazla tercih etmektedir.

Bluetooth Kulaklık İncelemeleri!

Bluetooth sayesinde artan kablosuz kulaklık kullanımı da insanlar arasında da çeşitli soruları beraberinde getirmektedir. Piyasada çok fazla teknoloji firmasının olmasının yanı sıra yeni trendle beraber çok fazla da kablosuz kulaklık çeşidinin olmasını de beraberinde getirmektedir. İlk başlarda akıllı telefonları ile uyumlu kablosuz kulaklık çıkarmaya başlayan birçok teknoloji devi, artan talep ile beraber kullanıcılar için kolaylık ve rahatlık açısından cihazlarını güncelleyerek tüm akıllı telefonlarla uyumlu hale getirdi.

Kullanıcıların en çok kullanılan kablosuz kulaklık markaları da yine en çok tercih edilen akıllı telefon markalarıyla aynı. Apple, Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo gibi ünlü ve en çok tercih edilen akıllı cihaz üreticileri kullanıcıları için birçok farklı modelde kablosuz kulaklık çıkardı. İşte markalara göre en yeni ve en çok tercih edilen kablosuz kulaklık modelleri:

Apple AirPods İncelemesi

Apple’ın , bundan yaklaşık üç yıl önce çıkardığı kablosuz kulaklığı AirPod kablosuz kulaklıklar arasında en popüler ürünlerden biri. Ayrıca AirPod, şirketin en çok sattığı aksesuarların da başında gelmektedir. iPhone, iPad, Apple Watch veya Mac sahipleri, zahmetli Bluetooth cihaz eşleştirme süreçleriyle uğraşmadan, kablosuz kulaklıklarını cihazlarına bağlıyorlar ve hemen müzik dinlemeye ya da telefon görüşmelerine başlayabiliyor. AirPod’un diğer Apple cihazlarla hızlı erişimi de kullanıcılar açısından büyük rahatlık sağlamaktadır.

AirPod Tasarımı ve Özellikleri

Apple, kablosuz kulaklığını 1. Nesil ve 2. Nesil AirPod olarak  sınıflandırmaktadır. Yeni nesil ile eski nesil AirPod arasında görüntü bakımından pek bir değişiklik söz konusu değil ancak Apple yeni AirPod’da ağırlık, ses ve bağlantı kalitelerinde çeşitli iyileştirmeler yapmış.

AirPod, hafif ve şık tasarımıyla kullanıcıların kablosuz kulaklıklar arasında en beğendiği modellerin içinde bulunmaktadır. Apple, kablosuz kulaklığında bir takım iyileştirmelere gitmişti , işte yenilenen haliyle AirPod özellikleri:

Apple, tasarım bakımından AirPod’u, EarPod’un tasarımıyla birebir aynı olarak piyasaya çıkardı. Boyut olarak her bir kulaklık 40,5mm uzunluğuna ve 16,5mm genişliğine sahip. Ağırlık olarak ise her bir kulaklık 4 gram ağırlığında. Kutu boyutu da yine 53,5mm uzunluğuna ve 44,3mm genişliğine sahip; ağırlık olarak ise 40 gramlık bir ağırlığıyla hafif olması kullanıcılar açısından büyük bir avantaj. Oldukça kibar ve hafif yapısıyla Apple’ın piyasaya çıkardığı AirPod hem kutu tasarımı hem de kulaklıkların tasarımı ve ağırlığı bakımından kullanıcıların oldukça tercih ettiği bir kablosuz kulaklık modeli.

Apple, AirPod Kullanımı

AirPod, tasarımı bakımından oldukça dikkat çekici bir kablosuz kulaklık ancak kullanıcılar sadece tasarımına değil kullanımına ve dayanıklılığına da oldukça önem vermektedir. Apple, kablosuz kulaklığında Bluetooth 5.0 bağlantısı kullanmaktadır. Pil gücü olarak da AirPod, yine birçok kablosuz kulaklığa göre daha uzun pil ömrü sunmaktadır. AirPod’da her bir kulaklık için tek şarj ile 5 saat dinleme süresi ve 3 saate kadar konuşma süresi; AirPod kablosuz şarj kutusu için ise 24 saate kadar dinleme süresi ve 18 saate kadar konuşma süresi ile pil gücünü ortaya koymaktadır. Ayrıca kulaklıkları kablosuz şarj kutusuyla şarj ederek 24 saatten fazla kullanabilirsiniz.

Apple, AirPod kulaklığında yine bir çok özellik bulunmaktadır. Kulaklıkta bulunan çift optik sensörler sayesinde her bir kulaklığa ayrı görevler de atayabilirsiniz. Örneğin kulaklıklardan birine şarkı değiştirme görevi atarken diğerine Siri bağlantısı, şarkıyı durdurma, arama yapma özellikleri atabilirsiniz. Ayrıca hüzmeleme özellikli çift mikrofonu sayesinde akıllı asistan Siri her zaman komutlarınızı da duyabilecek. Onun dışında hareketi algılayan ivmeölçer sensörü ile müzik dinlerken kulaklıklardan birini çıkardığınız zaman müzik duracak ve kulaklığı taktığınız zaman otomatik olarak tekrar kaldığınız yerden müzik dinlemeye devam edebileceksiniz.

AirPod, Uyumlu Cihazlar ve Kutu İçeriği

Apple cihazlarınızla kolay bir şekilde eşleşebilen AirPod da yapmanız gereken tek şey cihazının Bluetooth bağlantısı açtıktan sonra AirPod kablosuz kutusunuz kapağını açmanız yeterli olacaktır. Otomatik olarak cihazınız ve AirPod’unuz eşleşecektir. Yine Android cihazlarınız ile de Bluetooth bağlantısı ile sorunsuz şekilde bağlanıp kullanabileceksiniz. Ancak AirPod’unuzun şarj yüzdesini Apple cihazınızda görebilecekken Android cihazınızda üçüncü parti yazılımları olmadığı sürece göremezsiniz.

AirPod ile uyumlu Apple Cihazları

iPhone Modelleri

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone XS

iPhone XS Max

iPhone XR

iPhone X

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone SE / iPhone SE 2020

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 5s

iPod Modelleri

iPod touch (7. nesil)

iPod touch (6. nesil)

Mac Modelleri

MacBook (Retina, 12 inç, 2015 başı – 2017)

MacBook Air (11 inç, 2012 ortası – 2015 başı)

MacBook Air (13 inç, 2012 ortası – 2017)

MacBook Air (Retina, 13 inç, 2018 – 2019)

MacBook Pro (Retina, 13 inç, 2012 sonu – 2015 başı)

MacBook Pro (Retina, 15 inç, 2012 ortası – 2015 ortası)

MacBook Pro (13 inç, 2012 ortası – 2019)

MacBook Pro (15 inç, 2012 ortası – 2019)

iMac (21.5 inç, 2012 sonu – 2017)

iMac (27 inç, 2012 sonu – 2013 sonu)

iMac (Retina 4K, 21.5 inç, 2015 sonu – 2019)

iMac (Retina 5K, 27 inç, 2014 sonu – 2019)

iMac Pro (2017)

Mac mini (2012 sonu – 2018 sonu)

Mac Pro (2010 ortası – 2019)

iPad Modelleri

iPad Pro 12.9 inç (3. nesil)

iPad Pro 12.9 inç (2. nesil)

iPad Pro 12.9 inç (1. nesil)

iPad Pro 11 inç

iPad Pro 10.5 inç

iPad Pro 9.7 inç

iPad (7. nesil)

iPad (6. nesil)

iPad (5. nesil)

iPad Air (3. nesil)

iPad Air 2

iPad Air (1. nesil)

iPad mini (5. nesil)

iPad mini 4

iPad mini 3

iPad mini 2

Apple Watch Modelleri

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 2

Apple Watch Series 1

Apple TV Modelleri

Apple TV 4K

Apple TV HD

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı