Mobil

Vivo Y20’nin Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı

Düşük bütçeli telefonlarıyla kullanıcılarının ilgisini ve beğenisini çekmeyi başaran Vivo şirketi şimdi yeni çıkartacağı Vivo Y20 ve Vivo Y20i ile tekrardan piyasada adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Hem tasarım olarak hem de özellikler bakımından birbirlerine fazlasıyla benzeyen cihazlar akıllarda neden birbirine fazlasıyla benzeyen iki telefon çıkarttıkları sorusunu canlandırıyor.

Bu iki telefon aslında piyasa da bulunan düşük seviyede özelliklere sahip telefonlara rakip veya alternatif olması için çıkartıldı. Biz de bu telefonu diğer düşük bütçeli telefonlardan ayıran özelliklerini sizler için hazırladık.

Vivo Y20 ve Vivo Y20i Özellikleri

İki telefonda 6,51 inçlik bir ekrana sahipler. Ön kameralarında 8 MP’lik bir selfie kamerası bulunmakta. Telefonun arkasını çevirdiğimizde ise 3 kamera görüyoruz. Bu üç kamera; 13 MP, 2 MP ve 2 MP olarak sıralanıyor.

İki telefonun benzerlikleri sadece kamerayla kalmıyor. İşlemcilerine baktığımızda ise iki telefonda da sekiz çekirdekli Snapdragon 460 işlemci yer alıyor. Peki bu kadar benzer özelliklere sahip bu telefonları birbirinden ayıran özellik ne? Bu iki telefon birbirinden farklı RAM’lere sahipler. Vivo Y20‘de 4 GB RAM’e bulunurken, Y20i‘de 3 GB RAM bulunuyor.

Batarya konusuna gelecek olursak eğer iki cihazda da 5.000 mAH değerinde batarya bulunuyor. Fakat hızlı şarj desteği iki cihazda da maalesef bulunmuyor. Vivo Y20‘de hızlı şarj desteği var fakat Y20i‘de yok.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı