Sosyal Medya

Twitter’a Yeni Özellik Geldi: Sesli DM! İşte Tüm Detaylar!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, son güncellemelerle oldukça gündeme gelmişti. Twitter, geçtiğimiz günlerde ilginç bir özelliği daha kullanıcıların kullanımına sunmaya hazırlanmaktadır. Yeni gelecek özellik olan sesli DM ile beraber Twitter yine gündemde olmayı başardı.

En popüler sosyal medya uygulaması olan Twitter, geçtiğimiz aylarda bir takım özellikler ile kullanıcıların oldukça beğenisini çekmişti. Bu özelliklerden biri olan sesli tweet özelliğini de yine geçtiğimiz aylarda kullanıma sunmuştu. Kullanıcılar genel olarak yıllardır Twitter’dan birtakım özelliklerin gelmesi yönünde sitemde bulunuyordu. Twitter’da popülerliğini korumak için kullanıcılarının fikirlerine ve isteklerine oldukça önem vermektedir. Bu yönden de en popüler uygulamalar arasında yıllardır ilk sıralarda bulunmaktadır.

WhatsApp ve Instagram’da alışık olduğumuz sesli mesaj özelliği gelecek güncelleme ile beraber Twitter kullanıcılarına da sunulmaya başlayacak. Kullanıcılar arasında büyük bir rahatlık olan sesli DM özelliği Twitter kullanıcılarını oldukça sevindiren bir özellik gibi görünmektedir. Bu özellik sayesinde kişiler yazdıkları mesajlara bir de ses kaydı ekleyerek paylaşım yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Bu özellik aynı zamanda Twitter kullanıcılarını da ikiye bölecek gibi duruyor; çünkü uygulamanın asıl amacından ve karakterinden saptığını da düşünen kullanıcılar da bulunmaktadır. Twitter’in genel kullanım amacı karakter limiti baz alınarak yazı üstüne kurulan bir platform olmasıydı. Hem son gelen sesli tweet özelliği birçok kullanıcı tarafından oldukça garip karşılanırken, özelliğin bir benzeri şimdi DM yani direkt mesaj tarafı için de geleceği duyuruldu. Twitter tarafından yapılan açıklamada kısa süre önce kişilerin sesli DM gönderebilmesi için kurulan altyapının testlerine başlandığı duyuruldu.

Twitter tarafından yapılan açıklamada sesli DM özelliğinin yakında hem iOS hem de Android cihaz kullanıcıları için aktif edilmesi oldukça yakın bir zamanda olacak.

Twitter sesli DM özelliği!

Sesli Tweet Özelliği

Twitter, geçtiğimiz aylarda birçok güncelleme getirmişti ve daha birçok özelliğin de testine başlamıştı. Bu özellikler arasında en popüler olanlarda biri de kullanıcılar, attıkları tweet’lere sadece tweet içerisinde bahsettikleri kullanıcıların ya da takip ettikleri kullanıcıların “cevap verebilmesini” seçebiliyordu. Bu popüler özellik kısa süre önce iOS daha sonra da Android tarafında da geniş çaplı olarak kullanıcılara sunuldu. Eksiksiz olarak herkese geldiği aktarılan faydalı cevap kontrol özelliği, yeni tweet atma penceresinden belirleniyor ve genel olarak çok faydalı görünüyor. Bu yapı sayesinde çok daha faydalı bir Twitter kullanımı sunulacağı aktarılmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı