Sosyal Medya

Twitter, Hack Olayının Açıklamasını Yaptı!

Bilindiği üzere Twitter büyük hack olayı ile gündeme gelmişti. Birçok ünlü kişinin hesabı aracılığıyla Bitcoin içerikli paylaşımlar yapılmış ve hackleyen kişilerin kendilerine Bitcoin göndermelerini istenmişti.

Kısa bir süre devam eden bu açık sonrasında Twitter, onaylı hesaplara paylaşım yapma kısıtlaması getirmişti. Daha sonra da Twitter kullanımı normal hale gelmişti. Şimdi de konuyla ilgili Twitter’dan bir açıklama geldi. Açıklamayla birlikte şirketin piyasa değerindeki düşüş belli oldu.

Twitter Hack Sonrasında Açıklama Yaptı

Günümüz dünya sosyal medya piyasasında en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformu Twitter, geçtiğimiz günlerde büyük bir açığıyla gündem olmuştu. Milyonlarca takipçisi olan hesaplardan, Bitcoin toplamak amaçlı paylaşımlar yapılmıştı. Olayın ardından Twitter’da bazı hesapların erişimi engellenmiş ve tweet paylaşmaya sınır getirilmişti.

Olaydan etkilenen alan hesaplar arasında Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve bu kişiler gibi dünyaca ünlü isimler yer alıyordu. Bugün de Twitter, hack olayı için bir açıklama yaptı. Açıklamada 130 adet hesabın yapılan saldırıdan etkinlendiği bildirildi. Bir kaza sonucu saldırganların hesaplara eriştiği belirtilirken, bu saldırganların bir anlık hesapları kontrol edebildiği ve tweet paylaşabildiği söylendi.

Şu anda bütün hesaplar için Twitter verilerini indirme işleminin durdurulduğu da belirtildi. Bununla birlikte güvenlik önlemleri için Twitter’ın önemli çalışmalar yaptığı belirtildi.

Bu açıklamanın gölgesinde, olayın yaşanmasıyla birlikte Twitter piyasa değeri 1.3 milyar dolar düşüş yaşadı. Kısa bir sürede büyük bir düşüş yaşanmasının şirkete nasıl bir sonuç doğuracağı merak ediliyor. Şu anda şirketin piyasa değerinin 27 milyar dolar civarında olduğu söyleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı