Oyun

The Last of Us Part II, 2020 Yılının En Çok Satan 3.Oyunu Oldu

2020 yılının en çok satan oyunlar listesinin 3.sırasında piyasaya daha 2 ay önce sunulan The Last of Us Part II gözüktü. PlayStation için özel olarak hazırlanan bu oyun, oyun eleştirmenlerinin en çok beğendiği oyunlar arasına girmeyi başarmıştı.

PlayStation’ın en popüler oyunlarından biri olan The Last of Us oyununun bu kadar yüksek satış rakamlarına ulaşması şaşırtıcı değil. Dahası, oyunun iki ay önce piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, rekorlar kırabilir ve daha üst sıralara çıkabilir.

Kötü Yorumlar Alsada Satış Sakamları Büyük

Yayınlanan en çok satanlar listesinde ilk sıralarda yer alan oyunlar ise şöyle; ilk sırada yer alan oyun Marvel’s Spider-Man, ikinci sırada yer alan oyun ise God of War oldu.

Bu oyunun tarihine baktığımızda, ilk olarak 7 yıl önce yayınlanmış bu oyun PlayStation 3 oyununun en popüler oyunlarından biri olmayı başarmıştı. The Last of Us, özellikle hikayesiyle pek çok oyuncunun ilgisini kazanmıştı. Ardından oyuncular, oyunun devam hikayesini beklerken aradan yıllar geçti ve yapımcı şirket Naughty Dog, 19 Haziran tarihinde oyunu satışa sundu.

Oyuncuların fikir ayrılıklarına sebep olan, oyunun genel olarak oynanış, atmosfer ve grafikleri tam not alırken, hikayesi ise farklı yorumlara neden oluyor. İlk oyunun devamını anlatan The Last Of Us Part 2‘de hikayeyi beğenenler de var, ilk oyunun hikayesiyle bağ kuramayanlar da…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı