Popüler

Suunto 7 Akıllı Saat Yayınlandı

Suunto’nun uzun zamandır kullanıcıları tarafından beklenen yeni nesil akıllı saati Suunto 7, Temmuz ayından itibaren SPX mağazalarında ziyaretçilere sunulmaya başladı.

Suunto 7 akıllı saatler, ilk etapta yalnızca Akasya AVM, Mall of İstanbul, İstinyepark, Watergarden ve Vadi AVM’de hizmet veren SPX mağazalarının yanı sıra Metropol İstanbul AVM’de yer alan Salomon Mağazasında satışa sunuluyor.

“70’ten fazla özel spor modu”

Kullanıcılar, OLED dokunmatik ekranlı Suunto 7’de yer alan yeni renkli çevrimdışı haritalar sayesinde, spor sırasında canlı olarak konumlarını takip ederken, aynı zamanda müzik listelerini de yönetebiliyorlar.

Bu yeni özelliklere ek olarak Suunto 7 koşudan bisiklete, kayaktan yogaya kadar 70’ten fazla spor branşına yönelik özel modları; egzersiz takibi sağlayan bilek tabanlı nabız izleme sistemi, yükseklik ölçen barometresi ve egzersiz içerikleriyle, kullanıcılarının hem enerjilerini ekonomik bir şekilde kullanmalarını sağlıyor hem de onlara gün boyu süren bir akıllı saat deneyimi vaat ediyor. Tüm bunlara ek olarak, deneyimlerini daha da geliştirmek isteyen kullanıcılar, Suunto uygulaması üzerinden egzersizlerini ve trendlerini takip ederken, performanslarını farklı platformlarda da takip edebilecekleri Strava, TrainingPeaks ve Endomondo gibi partner uygulamalara da bağlanabiliyor.

“Sportif ve günlük kullanım bir arada”

Suunto ile Wear OS by Google işletim sisteminin, sportif ve günlük kullanımı dengelemek amacıyla gerçekleştirdiği entegrasyon; Google Asistan’dan proaktif ve kişiselleştirilmiş yardım seçenekleri, Google Pay  ile güvenli ödeme imkanları ve Google Fit’ten kişisel antrenörlük desteği de sağlıyor. Ayrıca Google Play  uygulama mağazasında yer alan binlerce ek uygulama da Suunto 7 kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

Finlandiya’da tasarlanan ve Gorilla Glass ekrana sahip olan Suunto 7, zorlu koşullarda ve maceralarda sorunsuz çalışabilmesi için çeşitli darbe, su ve toz testlerine tabi tutulmuş. Ayrıca belirtilen testlerin hepsinden başarıyla geçtiği belirtiliyor.

Suunto 7 Özellikleri

Sportif Deneyim

Suunto 7 saatinde yer alan “Sportif Deneyim” özelliği; koşudan bisiklete, kayaktan sörfe kadar pek çok spor branşında 70’ten fazla spor modunu bünyesinde barındırıyor. Önceden yapılandırılmış bu spor modları sayesinde; egzersiz takibi, saat üzerinden müzik kontrolü ve detaylı antrenman bilgilerine erişim sağlanıyor. Ayrıca Suunto 7’de, tek bir şarjla 12 saat GPS izleme modu kullanılabilirken, yapılan sportif aktiviteler de Strava, Endomondo veya TrainingPeaks gibi diğer uygulamalarla senkronize edilebiliyor.

Çevrimdışı Haritalar

Suunto’nun yeni nesil akıllı saati Suunto 7, bir WiFi ağına bağlandığında, bulunan bölgedeki yerel haritaları otomatik olarak hafızasına kaydeder veya kullanıcıların istedikleri yerin haritasını indirmesine olanak tanır. Böylece telefonunuzdan veya evinizden uzak yerlerde spor yapıyor olsanız bile Suunto Heatmaps özellikli çevrimdışı haritalar sayesinde 16 farklı spor branşını kapsayan popüler rotaları takip edebilirsiniz.

Wear OS by Google

Google’ın giyilebilir teknolojik ürünler için geliştirdiği özel işletim sistemi Wear OS by Google’a sahip Suunto 7’de yer alan Google Assistant ve Google Pay uygulamaları sayesinde; ajandanızı düzenleyebilir, kişisel antrenör desteği alabilir, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak Google Play üzerinden sevdiğiniz uygulamaları indirerek Suunto 7’nin işlevlerini tercihinize göre genişletebilirsiniz.

Tasarım

Üretici şirkete göre yeni Suunto 7 akıllı saatler, markanın merkezi olan Finlandiya’da gerçekleştirilen darbe, su ve kir testlerinin tamamından geçmeyi başarmış.

Suunto 7 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

 • Fiyat: 3.799₺
 • Ağırlık: 70g
 • Çerçeve: Paslanmaz Çelik
 • Saat Gövdesi: Güçlendirilmiş Polyamid
 • Kayış: 24mm Kayış (silikon, deri ve tekstil çeşitleri mevcut)
 • Navigasyon: GPS, Glonass, Galileo
 • Pil Ömrü: GPS takip modunda 12 saate kadar, günlük kullanımda 48 saate kadar
 • Su Geçirmezlik: 50 metre
 • İşletim Sistemi: Wear OS by Google
 • İşlemci: Qualcomm® Snaprdragon Wear 3100
 • Telefon desteği: iOS ve Android

Akıllı saat modeli önerilerimiz için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı