Popüler

Sony’nin Yeni Kamerası A7SIII Kamera Piyasasını Sallayacak

2019 yılında Japonya’nın tam çerçeve aynasız kamera piyasasında lider konumuna gelen Sony, bu yıl geride kalan rakiplerine fırsat vermeyecek yeni bir kamera tanıttı kamera tanıttı, A7SIII.

Akıllı telefonların kameraları oldukça gelişmiş olsa da, kameraların verdiği performansı tam olarak kullanıcılara verdiğini söylemek zor. Bu pazarda sürekli olarak yeni cihazlar çıkıyor, firmalar oldukça önemli gelişmeler yapabiliyor.

Kamera pazarının en fazla sirkülasyon yaşadığı ülkelerden biri olan Japonya’da geçen yıl liderlik seviyesine ulaşmayı başaran Sony, en son tam çerçeve aynasız kamerası A7SIII’yi tanıttı. Böylece firma rakipleri Nikon ve Canon ile arasındaki farkı korumayı amaçlıyor. 

A7SIII Kamerası Eylül’de Piyasaya Sürülecek

Sony’nin yeni kamerası Eylül ayından önce piyasada görülemeyecek olsa da o zamana kadar bu durumun değişme ihtimali de bulunuyor. Kameranın özelliklerine baktığımızda ise piyasadaki rakiplerine kıyasla çok daha iyi özelliklere sahip olacağını görüyoruz.

A7SIII, 12 MP arka kısmı aydınlatmalı sensöre sahip. Sony bu sensörün düşük ışık performansını arttırmak ve süper hızlı sensör okuma süresine kavuşabilmek için böyle bir yöntem seçtiğini ifade etti. Sony12 MP sensörü yeni Bionz XR görüntü işlemci ile bir arada kullanıyor. Firmanın açıklamalarına göre bu işlemci, Bionz versiyondan sekiz kat daha güçlü ve hem yüz hem de göz tespitinde daha hızlı. Ayrıca daha yüksek veri hızlarına sahip ve renk oluşturma sağlıyor. 

A7SII’in yeni 9,44 milyon noktalı OLED elektronik görüntü bulucusu ise en yakın rakibinden neredeyse iki kat daha yüksek çözünürlük sunuyor. Kameranın arka ekranını kullanarak çekeceği kareleri belirleyenler için de tamamen hareketli arka dokunmatik ekran bulunuyor. 

Yeni Sony A7SIII Kullanıcıların İlgisini Çekiyor

Kameranın belki de tek kusuru HDMI girişinin yeri, harici bir ekran ya da kayıt cihazı taktığınızda kablolama biraz karmaşık hale gelebiliyor. Kablolar genelde ekranın önüne düşüyor.

Sony’nin yeni CF Express kart okuyucularına sahip olan cihaz, hem SD kartları hem de CF Express Type-A kartları destekliyor. A7SIII, Sony’ye göre 1000 kareye kadar görüntü verebiliyor ve 10 FPS hızında RAW + JPEG çekim yapabiliyor.

Sony bu kameralarda 4K video desteği sunuyor. Tam ekran olarak kullanıldığında 1080p 240 FPS görüntü veren bu kamera, her bir pikseli kullandığında ise 120 FPS performans gösteriyor. Ayrıca 10 bit 4:2:2 renk, 4 kanallı ses kayıt gibi özellikler de bu cihazda bulunuyor. Ayrıca kameranın kayıt süresi artık 30 dk ile sınırlı değil. E-mount lenslerle uyumlu olan kamera ne yazık ki 8K video kaydı yapmıyor. Vergisiz fiyatı ise 3.500 dolar olarak belirtiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı