Oyun

Sony PlayStation Exclusive Oyunları PC Platformunda!

Horizon Zero Dawn ve Predator: Hunting Grounds oyunlarının PC platformuna çıkışı bilgisayar oyuncularına diğer Playstation oyunlarının da gelebileceği düşüncesi vermişti. Birinci parti yapımları bilgisayar oyuncularının beğenisine sunan Sony Interactive Entertainment, geliştirdiği daha fazla birinci parti oyunu bilgisayar platformunda göreceğini söyledi.

Biz de bu yazımızda birinci parti oyunları bilgisayar platformuna getirme konusunu inceleyeceğiz. Sony iki oyunla aldığı marka bilinirliği ve satışı daha fazla arttırmayı hedefliyor. Sony, gelecekte çevrimiçi oyunların ve sektörün diğer oyuncularla yapılan karşılaşmaların daha da sertleşeceğini düşünüyor. Bilgisayarda oyun oynayan kitlenin oyuna pek para harcamadığını bu platforma uzun süre kalacağını düşünüyor. Sony, gelecek planlarında Microsoft’un Game Pass for PC abonelik sistemiyle rekabet edebilmek için ön hazırlıkta yapıyor olabilir.

Hangi oyunların geleceği bilinmiyor

Şimdilik hangi PlayStation oyunlarının geleceği belli değil. Çoğu oyuncunun PlayStation platformunda aklıma gelen oyunlar God of War, Uncharted, The Last Of Us ve Spider-Man ilk olarak bilgisayara çıkacak gibi görünmüyor. Öncelikle Sony beklediği satış başarısına ulaşamamış yada eski gözden düşmüş oyunları yayınlanması bekleniyor. Dark Soul’s oyununun ilk versiyonu Demon Soul’s  şuan remake versiyonu geliştiriliyor istisna olarak yayınlanmayabilir.

Demon Soul’s PlayStation

Bilgisayar oyuncuları PlayStation oyunları elinde sonunda bilgisayar platformuna çıkacağını düşünse de PlayStation konsol satışını arttırmak için en iyi oyunlarının bu listenin dışında tutabilir. Konsollar oyun makineleri olduğu için bilgisayara göre hem daha erken hem de optimizasyonu daha iyi şekilde çıkıyor olması konsol oyunculuğunu bitmeyeceği kesin. Yıl başında The Last of Us’ın geliştirici firması Naughty Dogs, DirectX 12, Vulkan API ve Nvidia grafik işlemcilerinde uzman programcı ilanı vermişti. O zaman çıkan ilan Naughty Dog firmasının The Last of Us 2’nin bilgisayar portu için çalıştığı söylenmişti. Çünkü mevcut ve yeni nesil konsollar AMD mimarisi kullanılıyor. Fakat bunun üzerine gelişme yaşanmadı. Firma başka oyunlar üzerinde çalışıyor da olabilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı