Popüler

Samsung Galaxy Buds Plus Teknik Özellikleri ve İncelemesi

Teknoloji firmalarının önde gelen isimlerinden olan Samsung, geçtiğimiz aylarda Galaxy S20 ailesiyle beraber tanıttığı kablosuz kulaklığı Galaxy Buds+ (Plus) incelemesinin detayları bu yazımızda.

Samsung, Galaxy Buds Plus kablosuz kulaklığını Şubat ayında Galaxy S20 akıllı telefon ailesinin etkinliğinde tanıtmıştı. Galaxy Buds Plus, dünya genelinde birçok ülkede tanıtımın ardından satışa sunuldu. Performans ve özellikleri bakımından eski modeli olan Galaxy Buds’tan daha iyi özelliklere sahip. Galaxy Buds Plus’ın şuanda en büyük rakipleri AirPods Pro ve Jabra Elite 75t modelleri. Ürünün teknik ve tasarım özelliklerini detaylarına kadar inceleyelim.

Samsung Galaxy Buds Plus Özellikleri

Samsung, eski modelden daha gelişmiş olarak çıkardığı Galaxy Buds Plus’da, woofer + tweeter olarak adlandırılan 2 yollu hoparlör kullanarak daha iyi bir ses deneyimini kullanıcılarına sunmaktadır. Samsung, Galaxy Buds Plus’ı geliştirirken akustik mühendisliği ve imalatı yapan AKG Acoustics şirketi ile beraber çalışarak piyasaya çıkarmıştır. Tasarım olarak ise Galaxy Buds Plus, farklı renkleri ile kullanıcılara sunulmaktadır. Kulaklıkta kırmızı, beyaz, mavi ve siyah olmak üzere dört farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Kullanıcılar, Bluetooth kulaklıklarda tek renk olmasından şikayetçiyken Galaxy Buds Plus farklı renkleri ve tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor.

Galaxy Buds Plus’ta tasarım dışında teknik bakımdan oldukça kaliteli bir kulaklık olduğunu bir kez daha bize göstermektedir. Her iki kulaklıkta da dokunmatik sensörler bulunmaktadır. Müzik dinlerken sol veya sağ kulaklığa bir kez dokunarak müziği durdurabilirsiniz. Tekrar dokunduğunuzda ise kaldığınız yerden müzik dinlemeye devam edebilirsiniz. Dokunmatik yüzeyinde ayrıca, iki kez dokunulduğunda bir sonraki şarkıya geçme, üç kez dokunulduğunda ise bir önceki şarkıya geçiş yapabilirsiniz. Bu da oldukça işlevsel bir kulaklık deneyimi sunmaktadır.  Kulaklıklar üzerinde bulunan sensörlere farklı görevler atamak için ise yine, Samsung tarafından geliştirilen Galaxy Wearable uygulaması ile özelleştirmeler yapabilirsiniz.

Samsung, rakip bluetooth kulaklıklarda kullanılan ‘aktif gürültü engelleme’ özelliğini Galaxy Buds Plus’ta kullanmamaktadır. Bu özelliğin bulunmaması kullanıcıların aklında ufak bir soru işareti oluşmasına sebebiyet vermektedir. ‘Aktif Gürültü Engelleme‘ özelliği yerine Galaxy Buds Plus’ta dış yüzeyde çift, iç yüzeyde de bir ek mikrofon bulunmasıyla 3’lü mikrofon sesini kullanmaktadır. Bu da telefon görüşmelerinizi yaparken sesinizi karşı tarafın daha net duymasını sağlamaktadır.

Galaxy Buds Plus Pil Ömrü ve Satış Fiyatı

Bluetooth kulaklık kullanıcılarının tasarım ve teknik özellikleri dışında bir diğer merak ettiği konu da kulaklıkların pil ömrü konusu olmaktadır. Galaxy Buds Plus’ta her bir kulaklık için 85mAh, şarj kutusu için ise 270mAh büyüklüğünde pil kullanmaktadır. Samsung, kullandığı pil ile temel kullanımlarda tam şarj ile 11 saate kadar kullanım imkanı vermektedir. Bu süreyi şarj kutusu kullanarak da 22 saate kadar uzatabilirsiniz. Samsung, Galaxy Buds Plus’ta hızlı şarj imkanı da sunmaktadır. Firma yaptığı açıklamada 3 dakikalık şarj ile 60 dakikaya kadar kullanım sağlarken aynı zamanda kablosuz şarj desteği de sunmaktadır. Galaxy Buds Plus, Qi şarj pedleriyle uyumlu olarak çalışmaktadır. Şarj girişi olarak kulaklıkta USB-C girişi bulunmaktadır, şarj kablosu da firma tarafından kulaklığı satın aldığınız zaman kutu içerisinde beraberinde gönderilmektedir.

Samsung, Galaxy Buds Plus’ı fiyat performans ürünü olarak piyasaya çıkarmıştı. Performans ve teknik özelliklerini incelediğimiz de görüyoruz ki piyasada hali hazırda satılan birçok kablosuz kulaklığa göre gayet kaliteli bir ürün. Şu an piyasada ki Türkiye satış fiyatı 899 TL olan kulaklığı yetkili satış noktalarından temin edip deneyebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı