PopülerSosyal Medya

Ruhi Çenet’in ikinci YouTube kanalı hacklendi

Son günlerde gündemde olan Ruhi Çenet, YouTube kanalı için yapılan hack ile de gündeme geldi. Çenet’e ait olan kanalın hacklendiği ve Bitcoin içerikli paylaşımların yapıldığı görülüyor.

Youtube’da Bilgilendirme videoları çeken Ruhi Çenetin 2. youtube kanalı çalındı.Ruhi Çenet instagramdan paylaştığı bir video ile takipçilerine ‘youtube kanalım çalındı geri alacağız.’ diye açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda da Twitter’da büyük bir hack olayı yaşanmış ve dünyaca ünlü isimlerin hesaplarından Bitcoin içerikli paylaşımlar yapılmıştı. Bu paylaşımlar sonucunda da yüklü miktarda Bitcoin transferi gerçekleşmişti.

Ruhi Çenet YouTube kanalı hack ile gündemde

4.79 milyon aboneye sahip olan Ruhi Çenet’in ikinci kanalı hacklendi. 946 bin abonesi olan bu kanal, saldırının ardından Bitcoin içerikli bir canlı yayın gerçekleştirdi. Yayında Elon Musk’ın konuştuğu bir programın da yer alması dikkat çekti.

Hacklenen kanal, 5 milyona yakın abonesi bulunan Ruhi Çenet kanalında “İlgili Kanallar” kısmında bulunuyor. Bu kanalda da kanalın formatına uygun videolar yayınlandığı biliniyordu. Kanalın ismi ise “Sümeyra Çenet Videoları” şeklindeydi.

Ruhi Çenet YouTube kanalı hack işleminden sonra TSLA News ismini aldı. Bunun ardından kanalda sadece bir videonun yer aldığı görülüyor. Video da Tesla’nın Berlin’de inşasına devam ettiği Gigafactory hakkında bir röportaj olarak kendisini gösteriyor. Bu video da 22 bin izlenme almış durumda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı