Bilgisayar

Radeon 6000 Ekran Kartları İçin Fortnite’a Easter Egg Yerleştirdi

NVIDIA’nın yeni nesil ekran kartları RTX 30 serisini bu hafta tanıtmıştı. AMD’nin buna nasıl cevap vereceği merak konusu. Rekabetçi oyunlarda popüler olan Fortnite’a AMD easter egg yerleştirdi. Gizli özellik Twitch yayıncısı tarafından canlı yayında keşfedildi.

NVIDIA bu hafta RTX 30 serisi ekran kartlarını tanıtmak için internetten canlı yayınlanan sunum hazırlamıştı. Sunumda tanıtılan üç ekran kartı NVIDIA’nın yeni tepe modelleri olacak. Bir önceki nesle oranla daha iyi performans veren ekran kartları, daha uygun fiyatlı olacak. Sunumun en dikkat çekici bölümü RTX 3090 olarak adlandırılan ekran kartının 8K oyun oynamaya hazır olduğu belirtildi ve izleyenler büyük ilgiyle karşılamıştı.

NVIDIA zaten zirvesinde bulunduğu ekran kartı piyasasında rakibini beklemeden tepe modellerini geliştirmeye devam ediyor. AMD’nin buna cevabı her zaman uygun fiyata en iyi performansı veren ekran kartlarıyla olmuştu. Radeon RX 6000 serisi olarak çıkacak ekran kartlarını tanıtmaya başladı. Bu tanıtımlardan birisi Fortnite Battle Royale oyununa easter egg ekleyerek yaptı.

Canlı Yayında Görüntülendi

MissGinaDarling Fortnite yayını

MissGinaDarling nickini kullanan Twitch yayıncısı Gina Darling, dün akşamki canlı yayınında Fortnite oynarken ilginç bir yazıyla karşılaştı. Yazı Fortnite’a AMD tarafından eklenmişti  ve İngilizce şöyle yazıyordu. “SOMETHING BIG IS COMING TO THE AMD BATTLE ARENA” Türkçesi “AMD Savaş Arenasına Büyük Bir Şey Geliyor.”

Gina Darling yazıyla oyun içinde telefon kulübesine giriş yaptıktan sonra karşılaştı. Gina Darling kulübeye giriş yaptıktan sonra AMD Radeon odasına geçiş yaptı. Odada özel tasarlanmış konsolda yer alıyordu. Konsol üzerinde ‘6000’ sayısı tuşlandığında belirttiğimiz yazı ekrana çıkıyordu. Konunun Twitter’da paylaşılmasının ardından AMD yetkilileri Fortnite’a eklenmiş easter egg olduğunu doğruladı ve yetkililer daha fazla easter egg olduğunu belirtti.

AMD genellikle en çok satılan fiyat aralığında ekran kartı geliştiriyor. Bu easter eggle tanıtacağı yeni nesil Radeon RX6000 serisine NVIDIA’nın tepe modellerine kafa tutabilecek güçte ve fiyatta ekran kartı geliştirdiği düşünülüyor. AMD Radeon ekran kartları için tanıtım düzenleyecektir. Belki NVIDIA’nın ray tracing teknolojisine rakip olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı