Mobil

Pixel 4a 5G ve Pixel 5’in Donanım Özellikleri Yayınlandı!

Bu yıl içinde akıllı telefon pazarında görmeyi beklediğimiz Pixel 4a 5G ve Pixel 5‘in tüm özellikleri Google tarafından yayınlandı. İki cihazında aynı işlemciye sahip olacağı söyleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda Google, Pixel 4a‘yı tanıtırken Pixel 5 ve Pixel 4a 5G cihazlarını da üstün körü duyurmuştu. Şimdi de bu cihazların bazı teknik özellikleri ortaya çıktı.

Ortaya çıkan bilgilere göre hem Pixel 5 hem de Pixel 4a 5G, 5,81 inçlik Pixel 4a‘dan daha büyük bir ekranla birlikte gelecek. Pixel 5, 6 inçlik bir ekrana Pixel 4a 5G ise 6,2 inçlik bir ekrana sahip olacak. Pixel 5‘in Pixel 4a ile aynı kaplama alanına sahip olacağı ancak çerçevelerinin daha ince olacağı da ortaya atılan iddialar arasında bulunuyor.

Pixel 4a 5G’nin Donanımsal Özellikleri

Sadece Pixel 4a da bulunacak olan 5G bağlantı desteği maalesef Pixel 5‘de bulunmayacak. Ekran ile ilgili özellikler hâlâ açıklanmadı.

Pixel 5’in Donanımsal Özellikleri

Pixel 5‘yı incelediğimizde ise arka kamerasında çift kamera bulunacağı biliniyor. Bir tanesi normal kamera diğeri ise geniş açılı fotoğraf çekmeye yarayan bir kamera olacak. 8 GB RAM’e sahip olan bu telefon 128 GB kullanım alanı olacak.

Pixel 5‘de hızlı şarj olmasa da 15 W Qi kablosuz şarjını destekleyeceği açıklandı. İşlemci özelliklerinde ise her iki cihazında Qualcomm Snapdragon 765G işlemcisine sahip olacağı biliniyor. Tanıtımı 30 Eylül’de yapılması beklenen bu cihazların fiyatları ise sadece tahminsel olarak açıklandı. Pixel 4a 5G‘nin 499 dolar olması bekleniyor fakat Pixel 5 için bir tahmin yapılmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı