PopülerSosyal Medya

PewDiePie YouTube’u Bırakıyor mu?

Geçen hafta cuma günü hayranlarının sorusunu yanıtlayan PewDiePie, hayatına dair yorumlarda bulundu. Fenomen YouTuber, eskisi kadar içerik yüklememesinin sebebini söyledi.

PewDiePie, 100 milyonu aşkın abone sayısıyla Youtube’daki en popüler yayıncılarından birisi. Gerçek adı Felix Kjellberg olan İsveçli yayıncı PewDiePie , geçtiğimiz cuma günü YouTube kanalını kurduğundan beri  izleyicilerinden gelen soruları yanıtladığı Fridays with PewDiePie adlı programını, dört yıl aranın ardından geçen hafta dönüş yaptı.

PewDiePie, kendisi hakkında merak edilen sorular arasında YouTube’a geçen yıl neden içerik yüklemediğini açıkladı. Ünlü yayıncı, soru cevap videosunda, Youtube’u bırakmayı düşündüğünden bahsetti.

Ünlü yayıncı, cuma günü yüklediği videoda serinin diğer bölümlerindeki gibi komik başlangıçla izleyicilerini eğlendirdi. Videoda izleyicilerinden gelen soruları cevaplayarak geleceği hakkında genel bir bilgilendirme yaptı. Videoda, bir hayranı Youtube’dan emekli olmayı isteyip istemediğini sorduğunda Ünlü Youtuber, geçtiğimiz yıl bu konuyu düşündüğünü ama bu senenin başında yaptığı tatilin bazı şeyleri anlamasına yardım ettiğini kaydetti.

PewDiePie hayranına verdiği cevapta “Geçen yıl daha fazlasını yaptım ama YouTube’a verdiğim ara bu işin hangi kısmından hoşlandığımı ve hangi kısmına odaklanmak istediğimi düşünmeme yardımcı oldu. Artık video yapmayı bile beklemiyordum.” ifadelerini kullandı. Ayrıca tüm hayatının aynı şeyi yaparak geçmesini istemediğinin de altını çizdi.

PewDiePie, hayatının tekdüze ve ilerleyen yaşına şakayla değinerek “Yaşlanıyorum, 30 yaşındayım! 10 yıl sonra hala bu koltukta oturmayı beklemiyorum, imkanı yok.”  dedi. Ünlü yayıncının durumu aslında günümüzde içerik üreten diğer yayıncıların çektiği sıkıntılarını samimiyetle dile getiriyor. PewDiePie, Youtube yayın kariyerini bitirmese de iyi bir tatil yapabilmek için Twitter dahi tüm sosyal platformlardan bağlantısını kesmişti.

Fenomen yayıncı tüm bu sorunlara rağmen mayıs ayında imzaladığı YouTube Gaming ile yayın sözleşmesi bulunuyor. Felix Kjellberg’in kanalı, 2019 yılında YouTube’nin en çok görüntülenme sayısına ulaşan kanalı olmuştu. YouTube, canlı yayınların kendisini izleyicilerine yakınlaştırdığını ve 2010 yılında kanala video paylaştığı yılları hatırlattığını belirtti. Playstation 5 hakkında da yorum yapan yayıncı “Sony, PlayStation 4‘ü duyurduğunda fiyat gerçekten inanılmazdı. Bundan gurur duyuyorlar mıydı? Emin değilim. PlayStation 5’in fiyatını açıklamamış olmaları iyi bir haber değil”dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı