Popüler

Oppo Enco W31 Kablosuz Kulaklık Modelini Satışa Çıkardı

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz akıllı telefon üreticisi olan Oppo, rakiplerinden geri kalmamak adına yeni model kablosuz kulaklığını duyurdu. Oppo Enco W31, kablosuz kulaklık modelleri arasında en dikkat çekici ürünlerden biri olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Çinli akıllı telefon ve aksesuarları üreticileri arasından olan Oppo, Türkiye pazarında da görmeye başladığımızdan beri çıkardığı ürünlerle birlikte gündeme gelmektedir. Oppo’nun geçtiğimiz günlerde çıkardığı amiral gemisi modeli olan Oppo Find X2 ve orta-üst segment olarak sınıflandırılan alternatif akıllı telefonlarından olan Oppo Reno 3 Pro’dan sonra çıkardığı bluetooth kulaklık modeli Oppo Enco W31, tam kablosuz bluetooth kulaklığının teknik özellikleri, tasarımı ve fiyatı bu yazımızda.

Oppo Enco W31 Bluetooth Kulaklık Özellikleri

Oppo, yeni çıkardığı kablosuz kulaklığı Enco W31 ile şuan piyasada olan birçok bluetooth kulaklık modelini gölgede bırakmış gibi duruyor. Enco W31, fiyat olarak Freebuds 3i veya Honor Magic Earbuds’tan daha ucuz, teknik özellikleri bakımından ise Xiaomi Airdots veya Realme Buds Air gibi modellerle rekabet edecek özelliklere sahip. Bu da kullanıcıların diğer kulaklık modellerine göre Enco W31’i tercih etmelerindeki en büyük nedenlerden biri.

Oppo Enco W31 Tasarımı

Enco W31, tasarım bakımından oldukça şık bir görünüme sahip. Oppo, bu ürününün tasarımında alışıldık ufak dikdörtgen kutu yerine daire şeklini kullanmayı tercih etmiş. Sadece kutu tasarım değil kulaklık tasarımı da oldukça ilgi çekici durmakta. Enco W31, kulak uçlarının oval yapısı ve ince kibar bir görünümle kulağa tam oturacak şekilde tasarlanmış.

Oppo Enco W31 Teknik Özellikleri

Oppo Enco W31’in diğer kablosuz kulaklıklardan başka bir farkı ise IP54 sertifikalı bir ürün olmasıdır. Bu sayede kulaklık, su sıçramalarına karşı dayanıklıdır. Özellikle de dışarıda spor yaparken veya yağmur yağarken kullanımına engel bir durum oluşmamaktadır.

Bağlantı olarak ise piyasada bulunan birçok bluetooth kulaklık gibi Enco W31’de Bluetooth 5 desteği kullanmaktadır. Oppo Enco W31’i akıllı telefonunuz ile eşleştirmek için ise yine aynı şekilde Oppo markalı bir telefon ile kolay bir şekilde eşleştirme yapabilirsiniz. Eğer Oppo dışında farklı bir akıllı telefon kullanmaktaysanız yine herhangi bir sorun oluşmadan kolaylıkla telefonunuzla eşleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Enco W31’in kulaklık kutusunu açarak cihazınızda Enco W31’i seçmek.

Bluetooth 5 desteği sunan Enco W31, 10 metrelik menzile sahip. Böylece kulaklık ve telefonunuz arasında 10 metreye kadar mesafe olmasına rağmen herhangi bir bağlantı sorunu yaşamamaktasınız.

Oppo Enco W31 Kullanım Özellikleri

Enco W31’de bulunan kızılötesi optik sensörler hareketlerinizi algılayabilmektedir. Örneğin; müzik dinlerken kulaklıklardan herhangi birini veya ikisini birden çıkardığınız zaman müzik durmaktadır, eğer tekrar takarsınız müzik olduğu yerden çalmaya devam edecektir. Ayrıca sağ kulaklığa çift tıklarsanız şarkı değiştirebilirsiniz. Sesli asistanı başlatmak için ise kulaklığa üç kez tıklamanız yeterli olacaktır.

Kulaklıkta optik sensörlerin yanı sıra mod seçimi de bulunmaktadır. Oppo, Enco W31’de iki farklı mod seçeneği bulunmaktadır. Sol kulaklık üzerinde bulunan sensörler ile bu modlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Modlar arasında geçiş yapmak için sol kulaklığa iki kez tıklayarak dengeli ses modu ve bas modu arasında seçim yapabilirsiniz. Bunlar dışında daha iyi bir ses kalitesi almak için ise telefonunuzun ekolayzır ayarlarını düzenleyerek daha iyi ses performansı ile kulaklığınızı kullanabilirsiniz.

Oppo Enco W31 Pil Özellikleri

Oppo Enco 31, satışa sunulan kulaklıklar arasında pil ömrü bakımından oldukça ideal. Her bir kulaklıkta 25 mAh kapasiteli piller kullanılmaktadır. Şarj kutusunda ise 350 mAh kapasitesinde bir batarya bulunmaktadır. Enco W31’i tam şarj ile 3,5 saat kullanabilmektesiniz. Ayrıca bu süreyi şarj kutusunu kullanarak 15 saate kadar şarj etmeden kullanım imkanı sunulmaktadır. Bu sürede günlük kullanım açısından yeterince tatmin edici bir süre olmaktadır. Bunlar dışında Oppo, Enco W31’i 10 dakikalık şarj ile 60 dakikadan fazla kullanabilmenize imkan sunmaktadır.

Oppo Enco W31 Fiyatı

Oppo Enco W31, rakipleri olan FreeBuds 3iHonor Magic Earbuds veya Galaxy Buds Plus gibi kendisinden daha pahalı olan bluetooth kulaklıklar arasından performans olarak daha iyi bir kaliteye sahip. Kullanıcılar bu açıdan Enco W31’i oldukça beğenmiş görünüyor. Ayrıca birçok kulaklığa oranla daha uygun bir fiyata sahip olan Enco W31’in Türkiye satış fiyatı 599 TL olması da 800-100 TL gibi fiyatlara çıkamayan kullanıcılar açısından da büyük bir artı olarak görünmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı