Oyun

Microsoft, Xbox One X ve Xbox One S’in Dijital Versiyonunu Üretmeye Son Verdi!

Microsoft, yeni nesil oyun konsollarına yavaş yavaş piyasada yer vermeye başladı. Firma, Xbox One X ve Xbox One S’in dijital versiyonlarını üretmeye son verdiğini açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının başlaması nedeniyle insanlar, özellikle yurt dışında konsollara büyük talep göstermişti. Bu dönemde Microsoft konsolların talebe yetişemediği dikkat çekmişti. Bu sebeple artık Microsoft tamamen yeni nesle odaklanıyor.

Konuyla ilgili olarak firmadan gelen açıklamalara göre, artık Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition konsollar üretimden kaldırılıyor. Onların yerine tüketicilerin taleplerini çok büyük ihtimalle yeni konsollar dolduracak.

Microsoft’un Aldığı Şaşırtıcı Karar

Xbox One X ve Xbox One S All-Digital Edition üretimine son veren Microsoft’tan yapılan açıklamada, “Xbox Series X ile geleceğe kararlı şekilde ilerleyişimizin doğal bir adımı olarak Xbox One X ve Xbox One S All Digital Edition üretimlerini durdurduk. Xbox One S ise dünya çapında üretilmeye ve satılmaya devam edecek” ifadeleri yer aldı.

Son haftalarda bu konsollarda baş gösteren talep fazlalığı ve bundan dolayı oluşan arz sıkıntısı, muhtemelen yeni konsol gelene kadar daha da artacak. Yine de tüketicilerin bu konsolları artık bulamaması gibi bir durum söz konusu değil. Pek çok yerde satıcıların elinde önemli miktarda stok bulunmaya devam ediyor. Microsoft da oyuncuları Xbox One satın almak için yerel satıcılarına yönlendiriyor.

2017 yılının Kasım ayında piyasaya çıkan Xbox One X, o dönemde dünya piyasasının en güçlü konsolu olması için tasarlanmıştı. Microsoft bu cihazda donanım ve güce odaklanmış, 6 teraflopa erişebilmeyi başarmıştı.

Microsoft, Xbox Series X’ler için Hazırlıklarını Devam Ettiriyor

Microsoft’un geçen yılın Nisan ayında çıkardığı Xbox One S All-Digital Edition, konsolun disk bulundurmayan versiyonu olmuştu. Fiyatı yüksek olan bu konsol, Microsoft’un aylık 19,99 dolar olan Xbox All Access aboneliğinin de bir parçası haline getirilmişti.

Xbox All Access, yeni nesil konsolda da yer alacak. Şu andaki kullanıcılara da yeni konsola geçiş için bir teklif sunulacak. Firma konsolun muhtemelen Lockhart adlı daha zayıf ve daha ucuz bir versiyonunu da satışa sürecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı