Mobil

Apple’ın Yeni İşlemcisi A14’ün Görüntüleri Yayınlandı

Apple‘a yakın kaynaklardan sızan görüntülere göre Apple A14 Bionic işlemci ilk kez görüntüleri çıkmış durumda. Yayınlanan bu fotoğraflarla ilgili konuşan bir Twitter kullanıcısı, görüntüdeki nesnenin Apple A14 işlemcisine ait bir RAM bileşeni olduğunu iddia ediyor. Bu kullanıcının daha önce yaptığı paylaşımlardan bazılarının doğru çıkması ise fotoğrafların gerçek olabilme ihtimalini arttırıyor.

Bir Twitter kullanıcısı, yayımladığı fotoğraflarda yer alan donanımın bir RAM bileşeni olduğunu ve bu bileşenin A14 işlemcisine ait olduğunu belirtti. Bu kullanıcı, Apple hakkında daha önce de çeşitli paylaşımlar yapmıştı ve bu paylaşımlardan bazıları doğru çıkmıştı.

Görselleri dikkatli bir şekilde incelediğimizde “2016” ibaresini görüyoruz. Söz konusu olan bu ibare, 2020’nin 16. haftasını temsil ediyor olabilir. Eğer bu bilgi doğruysa görsellerdeki bileşenin nisan ayında üretildiğini söyleyebiliriz.

5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen bu işlemciden batarya ömrü konusunda daha iyi bir performans göstermesi bekleniyor. Zira iPhone kullanıcılarının batarya konusundaki şikayetleri Apple’ı zorlayan konular arasında yer alıyor. iPhone 12 işlemcisi hakkında elde edilen bilgiler oldukça sınırlı.

Apple, kullanıcılarının şikayetlerini dikkate alarak yeni işlemcisinde batarya sorununu çözmesi bekleniyor fakat bunun herhangi bir kesinliği yok.

Ayrıca yapay zekâ ve hız konusuna da odaklanan ABD’li teknoloji firması, ekran boyutu 5.4 inç ve 6.1 inç olan iPhone 12 modellerine 4 GB RAM özelliği ile donatabilir. 6.1 inç ve 6.7 inç olan iPhone 12 Pro modelleri ise 6 GB RAM ile desteklenebilir.

Apple’ın iPhone 12’de kullanılması planlanan çentiğin boyutunu küçülteceği söyleniyor. İşlemci konusunda TSMC ile ortak projelere imza atan Apple; 4 farklı iPhone 12 modeli ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacak.

Son olarak bu işlemcinin yapay zekâ ve hız konularında da beklenenin üzerine çıkabileceği söyleniyor. Apple, görüntülerdeki bileşen hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Bu konu hakkında gelen detayları sizinle paylaşacağız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı