Mobil

Apple, iOS 14 ve iPadOS 14 İşletim Sistemlerinin 2. Betalarını Yayınladı

Apple, yeni işletim sistemleri olan iOS 14 ve iPadOS 14’ü WWDC 2020 etkinliklerinde tanıtmıştı. Etkinliğin ardından sadece geliştiriciler için beta sürümünü de yayınlamıştı. Apple, yeni işletim sistemlerinin ikinci betalarını da yayınladı.

Teknoloji devi Apple, WWDC 2020 etkinliklerinden hemen sonra geliştiriciler için yayınladığı iOS 14 ve iPadOS 14 işletim sistemlerinin ikinci betasını da yayınlamaya başladı. Apple, yeni beta sürümünde bir takım düzeltmelerin ve performans iyileştirmelerinin de olduğunu açıkladı. Uyumlu olan iPhone, iPad, veya iPod Touch cihazlarınıza yeni işletim sistemlerinin ikinci beta sürümlerini indirebilirsiniz.

iOS 14 ve iPadOS 14 işletim sistemlerinin kullanıcılara birçok yenilik sunacağı belirtilmektedir. En büyük yeniliklerde interaktif widget ve App Library özellikleri iPhone ana ekran düzenindeki güncellemeler olacak gibi duruyor. İkinci betaları da yayınlanan işletim sistemlerinin bu yıl içinde tüm Apple kullanıcılarının uyumlu cihazlarında kullanılmaya başlanacak.

iOS 14 ve iPadOS 14  Beta Sürümünü İndirme

Apple, yeni işletim sistemlerini yayınlamıştı ancak hala beta sürümünde olan işletim sistemleri sadece kayıtlı geliştiriciler tarafından kullanılmaktadır. Apple, iOS 14 ve iPadOS 14 işletim sistemlerinin ikinci beta sürümünü de şuan sadece kayıtlı geliştiriciler için yayınladı. Bunun nedeni de geliştiriciler tarafından bulunabilecek hata ve açıkları görerek yeni sürümlerde iyileştirmelere gidilerek daha hızlı bir şekilde iOS 14 ve iPadOS 14 işletim sistemlerini tüm kullanıcıları için yayınlayabilmeleri ve Apple kullanıcılarının bir an önce cihazlarında yeni özellikleri kullanabilmelerini sağlayabilmektedir.

Uyumlu cihazlarına iOS 14 ve iPadOS 14 işletim sistemlerinin yeni beta sürümlerini indirebilmeniz için izlemeniz gerek adımlar aşağıdaki gibidir:

  • Cihazınızı prize takın
  • Ayarlar uygulamasını açın
  • Genel (General) > Yazılım Güncellemesi (Software Update) sekmesine gelin
  • Beta 2, indirme için hazır olunca İndir ve Yükle (Download and Install) seçeneğine tıklayın.

iOS 14 ve iPadOS 14 işletim sistemlerine uyumlu cihazları görmek için tıklayınız…

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı