Mobil

Android 11 Güncellemesi Google Pixel İçin Yayınlandı!

Google, uzun süredir beklenen Android 11 güncellemesini kendi bünyesinde satışa sunduğu akıllı telefon modeli olan Pixel için yayınladı.

Teknoloji devi Google tarafından geliştirilen ve piyasada bulunan akıllı telefonlar için kullanılan mobil işletim sistemi olan Android işletim sisteminin yeni güncellemesini yayınladı. Google tarafından yayınlanan yeni android sürümü, yine Google tarafından piyasaya sunulan akıllı telefon olan Pixel için yayınlanmaya başlandı.

Google, Android 11 için öncelik olarak kendi telefonlarına güncelleme getirdi. Yakında da tüm akıllı android ekosistemine sahip akıllı telefonlar için de Andorid 11 güncellemesi getirilecek. Hemen hemen tüm Pixel modellerini kapsayan güncelleme sadece telefonun Ekim 2016 tarihinde çıkarılan akıllı telefon modeline getirilmedi.

Android 11 Güncellemesi!

Android 11 Güncellemesi!

Android 11 ile birlikte Google daha çok kullanıcı dostu ve daha kullanışlı ara yüzü kullanacak. Kullanıcı ara yüzünde yapılan değişikliklerle beraber Android kullanan akıllı telefonların kullanılabilirliğini geliştirmek, mesajlaşma uygulamasından gelen bildirimleri gruplandırarak iletişimi daha kolay hale getirmek, uygulamaların faydalanabildiği ve kullanıcıya telefonun güç menüsünden direkt erişim verdiği sistem geneli mesajlaşma baloncuk sistemi oldu.

Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılara yeni gizlilik ve güvenlik özellikleri de bu güncelleme ile beraber sunulmaktadır. Yeni güvenlik özellikleri, telefonunuza ya da tabletinize yüklediğiniz uygulamaların cihazınıza sınırsız erişiminin önüne geçmenizi sağlamaktadır. Google’ın bu konuda yaptığı bir diğer değişiklik de izin protokolünde oldu. Yeni gelen güncellemede bulunan izin protokolü sayesinde uygulamaların mikrofon, kamera ya da konum verilerinize sadece bir kere erişebilmesine izin verebileceksiniz. Uygulamayı daha sonra tekrar kullanmak istediğinizde bunlara erişmek için sizden tekrar izin isteyerek sürekli erişimin de önüne geçmiş olacak.

Ancak yeni Android güncellemesini ilk olarak Google Pixel cihazları almış olsa da diğer akıllı telefonlara da yakında güncelleme gelecek. Yapılan açıklamaya göre Android 11 güncellemesi alan ilk üçüncü parti şirketlerden bir tanesi Çinli teknoloji şirketi OnePlus olacak. Şu an için diğer telefonlara bu güncellemenin ne zaman geleceğiyle ilgili kesin bir tarih ve açıklama bulunmuyor. Ancak önümüzdeki günlerde bunların da açıklanması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı