Popüler

Amazon Prime Video Türkiye’de Açıldı! İşte Tüm Detaylar!

Dijital yayın platformları arasında bulunan ve Netflix’in en büyük rakibi olan Amazon Prime Video, Türkiye’de kullanıma açıldı. Aylık abonelik ücreti 7.90 TL olan platform 30 gün ücretsiz kullanılabiliyor.

Son dönemde gittikçe gelişen dijital platform pazarı Disney+, Hulu, HBO Max  gibi platformlar da oldukça iddialı olsa da, an itibarıyla Netflix’in bu alandaki en büyük rakibi olarak Amazon Prime Video platformunu görmekteyiz . Amazon’un aylık bir abonelik ücreti karşılığında kullanıcılarına çeşitli ayrıcalıklar sunduğu Amazon Prime servisi, aynı zamanda Amazon Prime Video da bu servisin bir parçası olarak kullanıcılara sunulmaktadır, dünya genelinde en az 150 milyon aboneye sahip. Abone sayısını daha da artırabilmek için farklı pazarlara yönelmeye devam eden Amazon, kullanıcıların beklentileri ve istekleri ile beraber Prime servisini Türkiye’de de kullanıma sundu.

Oldukça zengin içerik yapısına sahip olan Prime Video’yu da barındıran Amazon Prime, Türkiye’de 7.90 TL  gibi bir fiyat ile aylık abonelik ücreti karşılığında kullanıcılara sunuldu. Ayrıca Netflix gibi Prime da kullanıcılara ilk bir ay ücretsiz abonelik fırsatı sunuyor.

Amazon Prime Video Ünlü Yapımları İçerisinde Barındırıyor

Amazon Prime Video

Amazon Prime’ın Türkiye’ye resmi olarak giriş yapması ile beraber, şirketin Netflix ile benzer bir strateji izleyeceği beklenmektedir. Türkiye’de orijinal içerik alanına yatırım yapıp yapmayacağı kullanıcıların aklında soru işaretlerine sebebiyet vermektedir. Her ne kadar sayı olarak Netflix kadar fazla olmasa da; Amazon’un da Beat, The Forgotten Army, Mirzapur, El Presidente gibi farklı ülkelerde yayınladığı uluslararası çalışmaları bulunmaktadır.  Geçtiğimiz aylarda gelen haberlerde Masumiyet Müzesi dizisi için Amazon’un adı geçmesi, Türkiye’de de bu yönde bir adım atılabileceğini düşündürüyor.

İlgi çekici lisanslı içeriklere de ev sahipliği yapan Amazon Prime’ın orijinal dizilerinin başında; son yılların en iyi dizilerinden The Boys geliyor, Altın Küre ve Emmy ödüllü The Marvelous Mrs. Maisel, ekranlardaki en iyi bilimkurgu dizilerinden The Expanse, Billy Bob Thornton’ın başrolünde yer aldığı, David E. Kelley imzalı Goliath, büyük bir bütçeyle çekilen, Orlando Bloom ve Cara Delevingne’li Carnival Row, popüler polisiye romanlarından uyarlanan Bosch; özellikle ilk sezonu büyük ses getiren Homecoming, bilimkurgu dizisi Tales from the Loop bulunmakta. Son yılların en heyecan verici animasyon dizilerinden Undone ve tabii artık ekranlara veda etmiş olsa da Fleabag geliyor.

Amazon Prime Video’da yer alan en dikkat çekici lisanslı içerikler arasında ise The Office, House M.D., Seinfeld, Parks and Recreation, The X-Files, Prison Break, Heroes, Battlestar Galactica, Mad Men, Community, This Is Us, Downton Abbey, Buffy the Vampire Slayer gibi beğeni kazanmış yapımlar yer almaktadır.

Amazon Prime Nasıl Alınır?

https://www.amazon.com.tr/prime adresinden Amazon Prime’a aylık 7,90 TL karşılığında abone olunabiliyor. Aboneliğin ilk 30 günü ise ücretsiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı