Popüler

Amazon İlk Türk Dizisi Haberlerini Verdi!

Amazon Prime Video’nun Türkiye’ye gelmesi ile beraber Netflix ile rekabete daha fazla girmeye başladı. Amazon, Türkiye’ye gelmesinin üstünden çok kısa bir süre geçmesine rağmen çalışmalara başladı. Geçtiğimiz günlerde Prime servisini Türkiye’de kullanıma açan şirket, 7,90 TL’lik aylık sabit fiyatı ile beraber Türkiye’deki kullanıcıları memnun etmeye başladı bile. Amazon şimdi de Amazon Prime Video servisiyle ilgili önemli bir işe atılmış gibi duruyor. Türkiye’de Netflix ile sıkı bir rekabetin içine girmeye hazırlanan şirketten beklenen haber sonunda geldi.

Son gelen haberlere göre Amazon, ilk Türk dizisi üzerinde çalışmalara başladı bile. Belirtilen bilgilere göre Artı ismini taşıyacağı ifade edilen Amazon imzalı Türk dizisinde Okan Bayülgen, Binnur Kaya, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ gibi ünlü isimlerin de yer alacağı gelen bilgiler arasında. Amazon, dizi hakkında verdiği diğer bilgilerde tasarımını Burak Arslan’ın üstleneceği belirtirken dizinin dünyada bir ilke de imza atması konuşulan detaylar arasında bulunmaktadır.

Amazon İlk Türk Dizisi Ne Zaman Yayınlayacak?

Amazon’un Türkiye’ye gelmesi ile beraber ilk yerli dizi haberini de vermiş oldu. Amazon tarafından yayınlanacak olan ilk Türk dizisi oldukça merak edilmekte ve Artı dizisinin oyuncu kadrosunda Binnur Kaya, Okan Bayülgen, Serenay Aktaş, Zeynep Alkan ve Aslı Omağ‘ın yer alacağı gelen haberler arasında bulunmaktadır.

Artı dizisi hakkında bir diğer bilgi de; dizinin Enigma adlı yapay zeka teknolojisi tarafından yönetileceği. Bu da Amazon tarafından dünyada bir ilke imza atılmış olacak. Bu teknolojinin dizide nasıl bir katkı sağlayacağı ise merakla bekleniyor. Konusu geçen bu teknolojinin diziye nasıl bir boyut kazandıracağı da hala birtakım soru işaretlerini de beraberinde getirmektedir. Yapılan açıklamalarda bu teknoloji  sayesinde izleyicilerin kendi karakterlerini oluşturabilecekleri ve hikayelerini de yazabilecekleri ifade edilmektedir.

Gelen haberlere göre Artı dizisinin ilk karakterlerini Erzincan’da yaşayan köy çocukları tarafından başlatacağı ve ardından tüm illerdeki köy çocukların oluşturacağı söylenmektedir. Ancak yapay zeka konusunda olduğu gibi bu hususta da söz edilen bu yaratım sürecinin nasıl işlediği konusunda herhangi bir detay bulunmuyor. Elimizde bulunan bilgilerin sınırlı olması da dizi hakkında çeşitli ön yargılara da neden olmakla beraber kullanıcıların da kafasını karıştırmaktadır.

Amazon tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmaması da diziye şüphe ile yaklaşımı da güçlendirmektedir. Dizinin resmi yayın tarihi belli olmasa da şirketin ilk yerli yapımının 19 Mayıs 2021‘de Prime Video üzerinden yayınlanacağı konuşulmaktadır. Diziyle ilgili bilgiler şu an için bunlarla sınırlı.

19 Mayıs 2021’de yayınlanacağı söylenen Artı dizisiyle ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı